Fuse: fuse
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
184.0
Product code:
SF-0603F500-2
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: SF-0603F500-2
Product downloads
Specification for Fuse: fuse
| Mounting | SMD |
| Resistance | 12mΩ |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Leads | soldering pads |
| Current rating | 5A |
| Rated voltage | 32V |
| Conform to the norm | UL |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |