SF-0603S050-2
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
SF-0603S050-2-1
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: SF-0603S050-2
Product downloads
Specification for SF-0603S050-2
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -20...105°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Leads | soldering pads |
| Current rating | 500mA |
| Conform to the norm | UL |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 50A |