Fuse: fuse
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
SF-0603S300-2-1
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: SF-0603S300-2
Product downloads
Specification for Fuse: fuse
| Mounting | SMD |
| Resistance | 16mΩ |
| Operating temperature | -20...105°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Leads | soldering pads |
| Current rating | 3A |
| Rated voltage | 32V DC |
| Conform to the norm | UL |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 50A |