SF-1206S700-2
Multiples:
4460.0
Minimum quantity:
4460.0
Product code:
SF-1206S700-2-1
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: SF-1206S700-2
Product downloads
Specification for SF-1206S700-2
| Mounting | SMD |
| Resistance | 6.5mΩ |
| Case - inch | 1206 |
| Kind of fuse | ceramic |
| Leads | soldering pads |
| Current rating | 7A |
| Rated voltage | 32V DC |
| Case - mm | 3216 |
| Conform to the norm | UL |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Breaking capacity | 50A |