Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.6kV; If: 25A; Ifsm: 300A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SGBJ2516
Manufacturer: LUGUANG ELECTRONIC
Manufacturer code: SGBJ2516
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.6kV; If: 25A; Ifsm: 300A
| Case | SGBJ |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Load current | 25A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.1V |