Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 35A; Ifsm: 400A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SGBJ3508
Manufacturer: LUGUANG ELECTRONIC
Manufacturer code: SGBJ3508
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 35A; Ifsm: 400A
| Case | SGBJ |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 35A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.1V |