Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 35A; Ifsm: 400A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SGBJ3516-1
Manufacturer: Greegoo
Manufacturer code: SGBJ3516
Product downloads
Specification for Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 35A; Ifsm: 400A
| Case | SGBJ |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 35A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.2V |