Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.2kV; If: 50A; Ifsm: 500A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SGBJ5012
Manufacturer: LUGUANG ELECTRONIC
Manufacturer code: SGBJ5012
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.2kV; If: 50A; Ifsm: 500A
| Case | SGBJ |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Max. forward impulse current | 500A |
| Load current | 50A |
| Version | flat |
| Max. forward voltage | 1.1V |