Product code: SGL34-100
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: SGL34-100
  • Mounting
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. forward impulse current
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Type of diode
  • Capacitance
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 0.5A; DO213AA
Mounting SMD
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. forward impulse current 10A
Load current 500mA
Max. forward voltage 650mV
Type of diode Schottky rectifying
Capacitance 20pF