IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SGM8301YN5G/TR
Manufacturer: SG Micro Corp
Manufacturer code: SGM8301YN5G/TR
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed, rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 100MHz |
| Slew rate | 140V/μs |
| Input offset voltage | 18mV |