Plug socket strip: protective; Sockets: 6; 230VAC; 10A; white; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SH0105
Manufacturer: LOGILINK
Manufacturer code: SH0105
Product downloads
Specification for Plug socket strip: protective; Sockets: 6; 230VAC; 10A; white; IP20
| Max. operating current | 10A |
| IP rating | IP20 |
| Colour | white |
| Interface | WiFi |
| Max. operating voltage | 230V AC |
| Control | wireless |
| Number of sockets | 6 |
| Overvoltege protection plug socket strip features | Schuko sockets type, 4x USB socket |
| Power lead length | 1.8m |
| Type of plug socket strip | protective |