Signaller: lighting; rotating light; red; Series: SH1; 24VDC; IP66
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SH1T-24-R
Manufacturer: QLIGHT
Manufacturer code: SH1T-24-R
Product downloads
Specification for Signaller: lighting; rotating light; red; Series: SH1; 24VDC; IP66
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP66 |
| Colour | red |
| Material | ABS, aluminium |
| Series | SH1 |
| Body dimensions | Ø136x178mm |
| Supply current | 766mA |
| Light source | bulb BA15S |
| Signalling method | rotating light |
| Type of signaller | lighting |