Spiral wrapping; ØBundle : 25mm; polypropylene; black; L: 20m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SHR-25-PPB
Manufacturer: RICHCO
Manufacturer code: SHR-25-PPB
Product downloads
Specification for Spiral wrapping; ØBundle : 25mm; polypropylene; black; L: 20m
| Operating temperature | 0...65°C |
| Colour | black |
| Material | polypropylene |
| Length | 20m |
| B dimension | 1mm |
| A dimension | 25mm |
| C dimension | 20mm |
| Type of cable accessories | spiral wrapping |
| Cable accessories application | binding cables into bundles, wires protection against damage |
| Cable accessories features | the wires are pushed through sleeve by means of special tool |
| Bundle diameter | 25mm |