Spiral wrapping; ØBundle : 32mm; polyamide; black; L: 15m; A: 32mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SHR-32-6NB
Manufacturer: RICHCO
Manufacturer code: SHR-32-6NB
Product downloads
Specification for Spiral wrapping; ØBundle : 32mm; polyamide; black; L: 15m; A: 32mm
| Colour | black |
| Material | polyamide |
| Length | 15m |
| B dimension | 1.3mm |
| A dimension | 32mm |
| C dimension | 24.9mm |
| Type of cable accessories | spiral wrapping |
| Cable accessories application | binding cables into bundles, wires protection against damage |
| Cable accessories features | the wires are pushed through sleeve by means of special tool |
| Bundle diameter | 32mm |