Module: signaller; Control.param: fluid flow
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SI0562
Manufacturer: IFM ELECTRONIC
Manufacturer code: SI0562
Specification for Module: signaller; Control.param: fluid flow
| Supply voltage | 90...240V AC |
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 5 |
| Application | gases, liquids |
| Controlled parameter | fluid flow |
| Probe diameter | 8.2mm |
| Probe length | 45mm |