Module: signaller; Control.param: fluid flow
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SI5010
Manufacturer: IFM ELECTRONIC
Manufacturer code: SI5010
Product downloads
Specification for Module: signaller; Control.param: fluid flow
| Supply voltage | 18...36V DC |
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP65, IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Application | gases, liquids |
| Output configuration | PNP NO / NC |
| Controlled parameter | fluid flow |
| Probe diameter | 8.2mm |
| Probe length | 45mm |