Module: signaller; Control.param: fluid flow
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SI6600
Manufacturer: IFM ELECTRONIC
Manufacturer code: SI6600
Product downloads
Specification for Module: signaller; Control.param: fluid flow
| Mounting | G 1" |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP67, IP69K |
| Number of pins | 4 |
| Application | food industry |
| Output configuration | PNP NO / NC |
| Controlled parameter | fluid flow |
| Probe length | 20mm |