Heat transfer pad: silicone rubber; L: 300mm; W: 300mm; D: 0.3mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SILI300X300-G
Manufacturer: NINIGI
Manufacturer code: SILI300X300-G
Specification for Heat transfer pad: silicone rubber; L: 300mm; W: 300mm; D: 0.3mm
| Operating temperature | -60...200°C |
| Version | glass fibre reinforced, glued, one-sided adhesive |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Width | 300mm |
| Length | 300mm |
| Type of heat transfer pad | silicone rubber |
| Thickness | 300µm |
| Thermal conductivity | 1W/mK |
| Min. breakdown voltage | 5kV/mm |