Tape: velcro; W: 25mm; L: 5m; D: 2.31mm; acrylic; transparent
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SJ4570
Manufacturer: 3M
Manufacturer code: SJ4570
Product downloads
Specification for Tape: velcro; W: 25mm; L: 5m; D: 2.31mm; acrylic; transparent
| Operating temperature | -29...70°C |
| Colour | transparent |
| Width | 25mm |
| Length | 5m |
| Thickness | 2.31mm |
| Tape application | fixing |
| Type of tape | velcro |
| Tape material | polypropylene |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | low profile, possibility of disconnecting and re-connecting |