Heatsink: extruded; grilled; black; L: 100mm; W: 50mm; H: 20mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK 181 100 SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 181 100 SA
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; black; L: 100mm; W: 50mm; H: 20mm
| Colour | black |
| Width | 50mm |
| Length | 100mm |
| Height | 20mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 2.5mm |