Heatsink: extruded; H; TO220,TO3P; black; L: 50.8mm; W: 45mm; 6.2K/W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK 409 50,8 STIC
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 409 50,8 STIC
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; H; TO220,TO3P; black; L: 50.8mm; W: 45mm; 6.2K/W
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Application | TO3P, TO220 |
| Width | 45mm |
| Thermal resistance | 6.2K/W |
| Length | 50.8mm |
| Height | 12.7mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | H |
| Plate thickness | 3mm |