Heatsink: extruded; grilled; black; L: 75mm; W: 79mm; H: 15mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK 45 75 SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 45 75 SA
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; black; L: 75mm; W: 79mm; H: 15mm
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 79mm |
| Length | 75mm |
| Height | 15mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 4mm |