Heatsink: extruded; natural; L: 25mm; W: 30mm; H: 45mm; aluminium; raw
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK 481 25 AL
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 481 25 AL
Specification for Heatsink: extruded; natural; L: 25mm; W: 30mm; H: 45mm; aluminium; raw
| Mounting | clip, screw |
| Colour | natural |
| Material | aluminium |
| Width | 30mm |
| Length | 25mm |
| Height | 45mm |
| Material finishing | plain |
| Heatsinks features | several devices can be fixed on one heatsink |
| Type of heatsink | extruded |