Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 1000mm; W: 120mm; H: 34mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK 625 1000 AL
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 625 1000 AL
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 1000mm; W: 120mm; H: 34mm
| Colour | natural |
| Material | aluminium |
| Width | 120mm |
| Length | 1m |
| Height | 34mm |
| Material finishing | plain |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |