Heatsink: extruded; grilled; black; L: 150mm; W: 100mm; H: 60mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK 644 150 SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 644 150 SA
Specification for Heatsink: extruded; grilled; black; L: 150mm; W: 100mm; H: 60mm
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 100mm |
| Length | 150mm |
| Height | 60mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 6mm |