Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 50mm; W: 61mm; H: 40mm; plain
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK 647 50 AL
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 647 50 AL
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; natural; L: 50mm; W: 61mm; H: 40mm; plain
| Colour | natural |
| Material | aluminium |
| Width | 61mm |
| Length | 50mm |
| Height | 40mm |
| Material finishing | plain |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 3.5mm |