Heatsink: extruded; grilled; black; L: 94mm; W: 46mm; H: 33mm; 5.85K/W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK/68/94/SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 68 94 SA
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; black; L: 94mm; W: 46mm; H: 33mm; 5.85K/W
| Mounting | screw |
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 46mm |
| Length | 94mm |
| Height | 33mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 4mm |