Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 1A; DO214AA,SMB; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK110-LTP-HF
Manufacturer:
Manufacturer code:
Specification for Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 1A; DO214AA,SMB; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 850mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 10mA |
| Capacitance | 70pF |