Heatsink: extruded; black; L: 100mm; W: 81mm; H: 40mm; 1.2K/W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK111/100/SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 111 100 SA
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 100mm; W: 81mm; H: 40mm; 1.2K/W
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Thermal resistance | 1.2K/W |
| Length | 100mm |
| Height | 40mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Plate thickness | 4mm |