Heatsink; LED; L: 51.5mm; W: 51mm; Ø: 26mm; H: 25mm; Colour: black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK4625SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK4625SA
Product downloads
Specification for Heatsink; LED; L: 51.5mm; W: 51mm; Ø: 26mm; H: 25mm; Colour: black
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Application | LED |
| Width | 51mm |
| Length | 51.5mm |
| Height | 25mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | cast |
| Diameter | 26mm |