Heatsink: extruded; black; L: 200mm; W: 300mm; H: 60mm; 0.26K/W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK568/200/SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 568 200 SA
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 200mm; W: 300mm; H: 60mm; 0.26K/W
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 300mm |
| Thermal resistance | 0.26K/W |
| Length | 200mm |
| Height | 60mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Plate thickness | 12mm |