Heatsink; LED; Ø: 20mm; H: 15mm; 6.3K/W; Colour: black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK58515SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK58515SA
Product downloads
Specification for Heatsink; LED; Ø: 20mm; H: 15mm; 6.3K/W; Colour: black
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Application | LED |
| Thermal resistance | 6.3K/W |
| Height | 15mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | cast |
| Diameter | 20mm |