Heatsink: extruded; black; L: 100mm; W: 80mm; H: 78.6mm; 0.7K/W; screw
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK89/100/SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK89/100/SA
Specification for Heatsink: extruded; black; L: 100mm; W: 80mm; H: 78.6mm; 0.7K/W; screw
| Mounting | screw |
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 80mm |
| Thermal resistance | 0.7K/W |
| Length | 100mm |
| Height | 78.6mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |