Heatsink: extruded; grilled; black; L: 50mm; W: 100mm; H: 40mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SK92-50SA
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: SK 92 50 SA
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; black; L: 50mm; W: 100mm; H: 40mm
| Colour | black |
| Material | aluminium |
| Width | 100mm |
| Length | 50mm |
| Height | 40mm |
| Material finishing | anodized |
| Type of heatsink | extruded |
| Heatsink shape | grilled |
| Plate thickness | 10mm |