Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.2kV; If: 35A; Ifsm: 425A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKBPC3512
Manufacturer: YANGJIE TECHNOLOGY
Manufacturer code: SKBPC3512
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.2kV; If: 35A; Ifsm: 425A
| Case | SKBPC |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 425A |
| Load current | 35A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.2V |