Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 35A; Ifsm: 450A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKBPC3516-1
Manufacturer: Greegoo
Manufacturer code: SKBPC3516
Product downloads
Specification for Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 35A; Ifsm: 450A
| Case | SKBPC |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | connectors |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. forward impulse current | 450A |
| Load current | 35A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.1V |