Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 50A; Ifsm: 500A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKBPC5008
Manufacturer: YANGJIE TECHNOLOGY
Manufacturer code: SKBPC5008
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 800V; If: 50A; Ifsm: 500A
| Case | SKBPC |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 500A |
| Load current | 50A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.2V |