Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1kV; If: 50A; Ifsm: 500A; THT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKBPC5010
Manufacturer: YANGJIE TECHNOLOGY
Manufacturer code: SKBPC5010
Product downloads
Specification for Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1kV; If: 50A; Ifsm: 500A; THT
| Case | SKBPC |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | FASTON connectors |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 500A |
| Load current | 50A |
| Version | square |
| Max. forward voltage | 1.2V |