Bridge rectifier: three-phase; module
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKD 30/14 A1 07220780
Manufacturer: SEMIKRON DANFOSS
Manufacturer code: SKD 30/14 A1 07220780
Product downloads
Specification for Bridge rectifier: three-phase; module
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Leads | M4 screws |
| Max. off-state voltage | 1.4kV |
| Max. forward impulse current | 370A |
| Load current | 30A |
| Version | module |
| Max. forward voltage | 2.2V |