Bridge rectifier: three-phase; module
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKDM 60/04 A1 07641010
Manufacturer: SEMIKRON DANFOSS
Manufacturer code: SKDM 60/04 A1 07641010
Product downloads
Specification for Bridge rectifier: three-phase; module
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | common cathode |
| Leads | M4 screws |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Load current | 60A |
| Version | module |
| Max. forward voltage | 2.2V |