Fan: AC; blower; 230VAC; Ø76x182.5mm; 610m3/h; 58dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKF 16B-230-01
Manufacturer: SEMIKRON
Manufacturer code: SKF 16B-230-01
Specification for Fan: AC; blower; 230VAC; Ø76x182.5mm; 610m3/h; 58dBA; ball bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Frequency | 50Hz |
| Power consumption | 170W |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | blower |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 58dBA |
| Kind of motor | 1-phase |