Module: IGBT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKIIP 13AC126V1 25230050
Manufacturer: SEMIKRON
Manufacturer code: SKIIP 13AC126V1 25230050
Product downloads
Specification for Module: IGBT
| Case | MiniSKiiP® 1 |
| Power | 7.5kW |
| Electrical mounting | Press-Fit |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | Inverter, for UPS |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 50A |
| Topology | thermistor |
| Collector current | 25A |