Module: IGBT; SEMITRANS6
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
SKM25GAH125D
Manufacturer: SEMIKRON DANFOSS
Manufacturer code: SKM25GAH125D 21917990
Product downloads
Specification for Module: IGBT; SEMITRANS6
| Case | SEMITRANS6 |
| Electrical mounting | FASTON connectors |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | for UPS, Inverter |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 50A |
| Topology | H-bridge |
| Collector current | 25A |