Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷36V; 3.3VDC; Iout: 1.5A; 1"x1"; 12.5g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKMW06F-03
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: SKMW06F-03
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷36V; 3.3VDC; Iout: 1.5A; 1"x1"; 12.5g
| Output current | 1.5A |
| Mounting | THT |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | undervoltage, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | SKMW06 |
| Body dimensions | 25.4x25.4x11.7mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 77% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |