Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75V; Uout: 3.3VDC; Iout: 0÷3A; 300kHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKMW15G-03
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: SKMW15G-03
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75V; Uout: 3.3VDC; Iout: 0÷3A; 300kHz
| Output current | 0...3A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 85% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |