Test needle; Maksimum spring compression: 5mm; 3A; Contacts: CuBe
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKS-215 302 100 A 3002 M
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: SKS-215 302 100 A 3002 M
Product downloads
Specification for Test needle; Maksimum spring compression: 5mm; 3A; Contacts: CuBe
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Length | 46.5mm |
| Current rating | 3A |
| Tip diameter | 1mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Maksimum spring compression | 5mm |
| Blade tip shape | flat |