Test needle; Maksimum spring compression: 0.85mm; 10A; Ø: 3mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKS-339-405 300 U 1301 M
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: SKS-339-405 300 U 1301 M
Product downloads
Specification for Test needle; Maksimum spring compression: 0.85mm; 10A; Ø: 3mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact material | steel |
| Length | 15mm |
| Current rating | 10A |
| Tip diameter | 3mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Blade tip shape | rounded |