Test needle; Maksimum spring compression: 1mm; 10A; Ø: 4mm; 1.5N
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKS-449 405 400 U 2001 M
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: SKS-449 405 400 U 2001 M
Product downloads
Specification for Test needle; Maksimum spring compression: 1mm; 10A; Ø: 4mm; 1.5N
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact material | steel |
| Current rating | 10A |
| Tip diameter | 4mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Maksimum spring compression | 1mm |
| Blade tip shape | rounded |