Test needle; Maksimum spring compression: 4.5mm; 3A; Ø: 4.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKS-465 002 450 A 9002 SF
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: SKS-465 002 450 A 9002 SF
Product downloads
Specification for Test needle; Maksimum spring compression: 4.5mm; 3A; Ø: 4.5mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Current rating | 3A |
| Tip diameter | 4.5mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Maksimum spring compression | 4.5mm |
| Blade tip shape | flat |