Test needle; Maksimum spring compression: 5.2mm; 3A; Ø: 2.3mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SKS-465 356 230 A 2002 MF
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: SKS-465 356 230 A 2002 MF
Product downloads
Specification for Test needle; Maksimum spring compression: 5.2mm; 3A; Ø: 2.3mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Length | 51.3mm |
| Current rating | 3A |
| Tip diameter | 2.3mm |
| Type of test accessories | test probe |